„Odkryj Wisłę każdym zmysłem”

Zdjęcie pokazujące miejsce postoju Barki Wisławy na rzece Wiśle w Warszawie

Polska Fundacja Osób Słabosłyszących we współpracy z Fundacja Wisła Warszawie https://wislawarszawie.pl/ serdecznie zaprasza do udziału w projekcie „Odkryj Wisłę każdym zmysłem”.

W jego ramach organizowane są bezpłatne, godzinne rejsy statkiem po Wiśle. Do udziału w nich zapraszane są również osoby z niepełnosprawnościami.

Organizatorzy zadbali o to, aby osoby Głuche otrzymywały w czasie rejsu informacje w Polskim Języku Migowym (PJM), a osoby niewidome i słabowidzące mogły wysłuchać specjalnie przygotowanego słuchowiska.

KLIKNIJ w link poniżej, aby odtworzyć/pobrać przewodnik w języku migowym w ramach projektu Odkryj Wisłę każdym zmysłem.

http://odkryj.wislawarszawie.pl/

KLIKNIJ w link poniżej, aby odtworzyć/pobrać audioprzewodnik w ramach projektu Odkryj Wisłę każdym zmysłem (dźwięk).

http://odkryj.wislawarszawie.pl/pliki-audio/

Zaproszenie w języku migowym: https://www.dropbox.com/s/w7wbn4jczvd4mrr/Zaproszenie_jezyk_migowy.mp4?dl=0

Prosimy wybrać najodpowiedniejszy dla siebie termin, założyć konto na stronie, do której link podajemy poniżej i zarezerwować wybrany termin.

Do udziału w rejsie możemy zaprosić kogoś z rodziny, znajomego, asystenta – ich udział też jest BEZPŁATNY.

A oto terminy rejsów zarezerwowane wstępnie przez organizatora dla grup osób z niepełnosprawnościami i ich asystentów:

– 4 sierpnia, wtorek 3 rejsy, w godzinach: 14.00-15.00,   15.15-16.15,   16.30-17.30;

– 5 sierpnia, środa, 5 rejsów w godzinach: 14.30-15.30,   15.45-16.45,   17.00-18.00,   18.15-19.00,   19.30-20.30;

– 6 sierpnia, czwartek, 2 rejsy, w godzinach: 14.30-15.30,   15.45-16.45.

W celu założenia konta w serwisie projektu oraz zarezerwowania terminu rejsu zapraszamy na stronę:

https://wislawarszawie.pl/rejsy-sierpniowe/

Jeśli daty te Państwu nie odpowiadają na stronie głównej znajdują się pozostałe terminy rejsów: link do pozostałych terminów rejsów .Rejestracja odbywa sie na zasadzie „kto pierwszy”.

W przypadku pytań, niejasności czy napotkania trudności w samodzielnym założeniu konta i zarezerwowaniu terminu rejsu prosimy kontaktować się:

anna.makowska@pfos.org.pl lub fundacja@wislawarszawie.pl.

Kilka spraw technicznych:

Nasza Barka nie nie jest dużą łodzią. Na łódkę jednorazowo może wejść MAKSYMALNIE 11 osób – Niezależnie od wieku – dziecko liczy się jako pasażer,nawet jak siedzi na kolanach rodziców. Limitu wieku nie ma – zapraszamy rodziny z dziećmi. Decyzje odnośnie wieku pozostawiamy opiekunom. Jeśli planowali by Państwo zabrać dziecko w wózku, ten prawdopodobnie będzie trzeba zostawić na ladzie (jest uzgodnione miejsce w kawiarence, gdzie tego wózka ktoś popilnuje). Dla dzieci są zapewnione kapoki. Zapraszamy przewodników,rodziny osób z niepełnosprawnością, znajomych itp. (oczywiście w ramach limitu 11 osób). Nie potrzeba dokumentu potwierdzającego status ON.

Zdjęcie pokazujące miejsce postoju Barki Wisławy na rzece Wiśle w Warszawie

A oto garść informacji na temat projektu od fundacji Wisła Warszawie:

Rejsy startują z Barki Wisława w okolicach Mostu Świętokrzyskiego i Pomnika Syrenki (tuż przy Metro Centrum Nauki Kopernik) – dokładna mapa znajduje się na stronie: https://www.barkawislawa.pl/kontakt.

„Odkryj Wisłę każdym zmysłem”

Hasło projektu w sezonie 2020 nawiązuje do zdolności odbierania otoczenia każdym zmysłem. Postrzegamy przestrzeń na wiele sposobów i w czasie rejsów widać jak uczestnicy nabierają nowych doświadczeń i z każdym metrem są coraz bardziej zafascynowani warszawską Wisłą. Osoby z niepełnosprawnością, którym np. zmysł wzroku lub słuchu nie funkcjonuje w pełni, posiadają zdolność odbierania świata w zupełnie inny sposób.

Podczas poprzednich projektów gościliśmy osoby słabowidzące i to skłoniło nas do przygotowania tegorocznego projektu w ramach którego nagrano słuchowisko (audioprzewodnik). Do udziału w projekcie zaprosiliśmy Jacka Jędrasika  (kompozytora), Łukasza Garlickiego (aktora, reżysera) oraz Szymona Orfina (producenta muzycznego i reżysera dźwięku) – twórców m.in. z Projektu Warszawiak. Łukasz swoim charakterystycznym i rozpoznawalnym głosem opowie o trasie rejsu i spotkanych na nim atrakcjach, zabytkach, walorach przyrodniczych. Dla osób niesłyszących przygotowane zostało nagranie z tłumaczeniem na język migowy. Do dyspozycji uczestników przekażemy tablet z zainstalowanym przewodnikiem w języku migowym.

Więcej na temat projektu można przeczytać tu:

https://wislawarszawie.pl/odkryj-wisle-kazdym-zmyslem/.