Plenerowe naGranie nad Rusałką

Z radością przyjęliśmy zaproszenie od Fundacji „Pogoda” do współpracy w zakresie zapewnienia dostępności dla osób słabosłyszących koncertów oraz innych wydarzeń kulturalnych zaplanowanych latem 2021 roku na „Scenie nad Rusałką” tzn. na terenie położonym nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu.

Podjęliśmy się zainstalowania pętli indukcyjnej na terenie przyległym do estrady. To bodaj pierwsza taka pętla w Polsce zamontowana w plenerze na stałe, bowiem do tej pory pętle były instalowane na konkretne, pojedyncze wydarzenia kulturalne odbywające się na powietrzu – na stałe były instalowane pętle w placówkach kultury „pod dachem”.

A więc – Wraz z organizatorami i partnerami przedsięwzięcia serdecznie zapraszamy i zachęcamy osoby słabosłyszące z Poznania, Wielkopolski ale i innych regionów kraju – wybierzcie się na:

Plenerowe naGranie nad Rusałką

Kontynuacja realizowanego od połowy grudnia ub. R. projektu ,,Antywirusowy pakiet dla młodej sceny muzycznej – naGranie nad Rusałką”. Będą to czwartkowe, wieczorne koncerty, wstęp wolny.

Kino plenerowe nad Rusałką

Wspólnie z Estradą Poznańską organizatorzy przygotowali 8 seansów kina plenerowego, które będziemy grali w środy lipca i sierpnia tuż po zachodzie słońca. Tytuły filmów, które zagramy pozostawiamy do wyboru naszej publiczności.

Teatr Animacji nad Rusałką 

Nie zapomniano o najmłodszych poznaniakach, dla których już po raz 3, wraz z Teatrem Animacji przygotowano liczne spektakle, Które w każdy weekend lipca i sierpnia, poznańscy aktorzy zagrają tuż obok sceny, na swoim wozie!

Koncerty Sołackie 

Ostatnim z cykli wydarzeń, będą coniedzielne Koncerty Sołackie, które o godzinie 19 w lipcowe i sierpniowe niedziele umilą nam czas nad Rusałką. Muzyka podczas tych koncertów będzie spokojniejsza i bardziej ,,klasyczna” niż podczas czwartkowych wydarzeń. Idealny sposób na spędzenie wieczoru dla starszych (i nie tylko) osób.

Zapraszamy na stronę organizatorów: http://scenanadrusalka.pl/. W zakładce „Kalendarz” można zapoznać się z harmonogramem koncertów czwartkowych zaś w zakładce „kino plenerowe” – z harmonogramem filmów.

Warto śledzić (zalajkować) profil na facebooku a w nim zakładkę „Wydarzenia”: https://www.facebook.com/scenanadrusalka/events/?ref=page_internal.