VI Kongres Osób z niepełnosprawnościami

Zbliża się kolejny, już VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Polska Fundacja Osób Słabosłyszących współuczestniczy w organizacji oraz obsłudze Kongresów od samego początku, tj. od 2015. Nie inaczej będzie w tym roku.

VI Kongres odbędzie się w formie on-line na platformie zoom w sobotę 24 października br. Pod hasłem „Za niezależnym życiem”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Polskiego Forum Osób z Niepełnosprawnościami pod adresem:

https://pfon.org/aktualnosci/vi-kongres-osob-z-niepelnosprawnosciami/#main

Temat tegorocznego  Kongresu  podyktowała sytuacja związana z COVID-19.  Podejmiemy dyskusję o osobach  z niepełnosprawnościami w sytuacji pandemii.  Poruszymy kwestię mieszkańców i mieszkanek Domów Pomocy Społecznej. Osoby pozostające w tego typu placówkach należą do grup najbardziej narażonych na zachorowanie. Jednocześnie  ich prawa do niezależnego życia są łamane pod pretekstem zagrożenia pandemią.

Aby wziąć udział w VI Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem:

https://forms.gle/Z2EHPRunh5DYeNUZ7

Serdecznie zapraszamy na Kongres, zachęcamy do udziału również w tematycznych Konwentach Regionalnych, które poprzedzą Kongres. Ich lista, w tym terminy, znajduje się na wspomnianej wyżej stronie PFON.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku – udostępnione jest na nim wydarzenie dotyczące Kongresu, będziemy też przypominać o nadchodzących kolejno Konwentach – warto więc dołączyć do tego wydarzenia,

https://www.facebook.com/events/738077156788629/

warto „zalajkować” nasz profil aby być na bieżąco z informacjami; oto link:

https://www.facebook.com/PolskaFundacjaOsobSlaboslyszacych