Symultaniczny Przekaz Tekstowy – napisy na żywo

Jesteś na spotkaniu lub konferencji? Chciałbyś rozumieć w pełni rozmowę z autorem popularnych książek lub wystąpienie swojego kandydata na spotkaniu przedwyborczym? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Istnieje rozwiązanie – to Symultaniczny Przekaz Tekstowy, czyli zapis mówionych treści wyświetlany na ekranie. 

SPT (Symultaniczny Przekaz Tekstowy) polega na wyświetleniu w formie tekstu na ekranach przebiegu wydarzenia. Jest niezastąpiony na konferencjach, prelekcjach czy debatach, gdzie zrozumiałość mowy jest priorytetem.

Wykwalifikowani i certyfikowani stenografowie uważnie śledzą przebieg spotkania i w czasie rzeczywistym zapisują wszystkie padające słowa. Najlepsi stenografowie potrafią zapisać nawet 200 słów na minutę, dając dosłowny zapis wszystkiego co zostało powiedziane, łącznie z dialogami z rozróżnieniem osób mówiących.

SPT jest również niezastąpionym rozwiązaniem czyniącym dostępnymi dla osób słabosłyszących i głuchych programy telewizyjne nadawane na żywo.

W Anglii SPT (STT – Speech To Text) preferują zarówno osoby głuche, jak słabosłyszące bez względu na stopień uszkodzenia słuchu.

W Polsce usługę tę wdraża Polska Fundacja Osób Słabosłyszących.

Symultaniczny Przekaz Tekstowy

otwarty laptop a na nim jakiś tekst

sala wykładowa,dwoje ludzi, na ścianie projektor wyświetla jakiś tekst