Zapętlamy przestrzeń publiczną

Z czym kojarzy Ci się pętla?
Nam, osobom słabosłyszącym oraz ludziom dążącym do tego, aby przestrzeń była dla nas dostępna kojarzy się przede wszystkim z pętlą indukcyjną tzn. z jednym z systemów wspomagającym słyszenie.

Dlaczego?
Bo to najskuteczniejsze, najprostsze w użytkowaniu, najbardziej uniwersalne, najmniej awaryjne, relatywnie najtańsze rozwiązanie zapewniające jednocześnie osobom słabosłyszącym zachowanie anonimowości.
Dzięki temu rozwiązaniu osoba słabosłysząca korzystająca z aparatu słuchowego lub implantu słuchowego może odbierać czysty, pozbawiony większości zakłóceń dźwięk, w szczególności rozumieć mowę w obiekcie kultury (teatr, kino), Sali wykładowej / konferencyjnej, okienku kasowym / punkcie informacyjnym / okienku rejestracji w placówce opieki zdrowotnej, w kościele / innym miejscu kultu.

A skoro tak, dążymy do tego, aby cały świat został „zapętlony”!

W tym miejscu dowiesz się, co udało się już zrobić, co dzieje się aktualnie, co będzie działo się w przyszłości. Dowiesz się, gdzie są już zainstalowane i działają pętle indukcyjne, będziesz mógł zgłosić fakt, że wskazana pętla nie działa lub działa niewłaściwie, będziesz mógł wskazać, gdzie pętla indukcyjna powinna być zainstalowana w Twojej okolicy.
Zaproś wójta, burmistrza, prezydenta miasta, dyrektora teatru, kina, ośrodka zdrowia, księdza proboszcza aby tu zajrzał i przekonał się o walorach, zastosowaniach, korzyściach ze stosowania pętli indukcyjnych.

O pętlach indukcyjnych dowiesz się zaglądając tu:
https://www.pfos.org.pl/technologie/petle-indukcyjne/

Możesz też pobrać małą publikację stanowiącą „pigułkę wiedzy na temat pętli indukcyjnych” – kliknij tu by pobrać załącznik w formacie pdf

Obejrzyj też krótki spot filmowy
https://youtu.be/YZZlpPL0wNA

A następnie odwiedź poniższe miejsca:
Kościoły oraz inne miejsca kultu

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące pętli indukcyjnych, chcesz zgłosić fakt, że w konkretnym miejscu pętla nie działa, chcesz zasięgnąć rady jaka pętla powinna być zainstalowana w konkretnym obiekcie albo po prostu chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami na temat pętli indukcyjnych napisz do nas na adres:
petleindukcyjne@pfos.org.pl